Järviyhteyshenkilöt

 

ARIMAA

Puheenjohtaja Jukka Järvelä

os. Kilontie 229, 31470 Somerniemi

puh. 0400-433 882

email: jukkajet@welho.com

 

Jakkulan yhteisten (Oinasjärvi, Arimaa ja Lahnalammi) osakaskuntien

Puheenjohtaja Jukka Kivinen

Jakkulantie 67, 31470 Somerniemi

puh. 050 4877161

email: jukka.kivinen@gmail.com

 

HALKJÄRVI

HEINJÄRVI

 

HIRSJÄRVI

Pertti Kuisma

os. Terttiläntie 8, 31400 Somero

puh. 02-7483 019

 

ISO- JA VÄHÄ-PITKUSTA

Arto Paalanne

os. Tilkankatu 12 A 2, 0300 Helsinki

puh. 040-553 5010

email: artopaalanne@yahoo.com.sg

 

ISO-VALKEE

 

ISO-ÄTÄMÖ

Jarmo Elomaa

os. Ohjasrinne 20, 01640 Vantaa

email: jarmo.elomaa@kolumbus.fi

 

KOVELO

Esa Tapanainen

os. Lukupuronrinne 2 A 2, 02200 Espoo

puh. 040-823 3233

email: esa.tapanainen@eu.exide.fi

 

LAHNALAMMI

Jukka Kivinen

os. Jakkulantie 67, 31470 Somerniemi

puh. 050 4877161

email: jukka.kivinen@gmail.com

 

LAMMIJÄRVI

 

LEVO-PATAMO

Tuomas Varpula

os. Miekkakuja 4 24910 HALIKKO

puh.040 5502322

email: 

 

MUSTAJÄRVI

 

MYLLYJÄRVI

Heikki Ilmonen

os. Jokioistentie 993, 31400 Somero

puh. 0500-531900

email: heikki.ilmonen@gmail.com

 

NUMMIJÄRVI

Anna Tuominen

os. Niittaajankatu 12 B 35, 00810 Helsinki

puh. 050-3055 697

email: anna.m.tuominen@gmail.com

 

OINASJÄRVI

Pekka Mäkinen

os. Kaskistontie 1323, 31470 Somerniemi

puh. 040-5787 105

 

PAINIO

 

Andreas Ramsay

os. Siikjärventie 471, 31460 Hirsjärvi

puh. 050-5174 669

email: andreas.ramsay@agco.fi

 

PIKKU-VALKEE

Taina Riihinen

os. Kuninkaistentie 24 C 16, 02610 Espoo

puh. 050-913 6215

email: taina.riihinen@om.fi

 

PIKKU-ÄTÄMÖ

Helena Hyytiäinen

 

POIKKIPUOLIAINEN

Hannu Timperi

os. Vesanojantie 62, 31470 Somerniemi

puh. 044-3080 173

email: hannu.timperi@somero.salonseutu.fi

 

Yhteisen (Särkjärven, Siikjärven ja Poikkipuoliaisen) hoitokunnan

Puheenjohtaja Hannu Tuomisto

os. Helsingintie 1274, 31460 Hirsjärvi

puh. 050 070 5312

email: hannu.tuomisto@somero.salonseutu.fi

 

SALKOLANJÄRVI

Salkolan kyläyhdistyksen Puheenjohtaja Leila Mäkilä

os. Aittatie 14, 30420 Forssa

p. 0400 484338

makila.leila@gmail.com

 

SIIKJÄRVI

Hannu Tuomisto

os. Helsingintie 1274, 31460 Hirsjärvi

puh. 050 070 5312

email: hannu.tuomisto@somero.salonseutu.fi

 

SÄRKJÄRVI (Vesanoja)

Hannu Tuomisto

os. Helsingintie 1274, 31460 Hirsjärvi

puh. 050 070 5312

email: hannu.tuomisto@somero.salonseutu.fi

 

VALKJÄRVI

Somero-Tammela Valkjärven suojeluyhdistys ry

Kalevi Mäki

puh. 050-3725 199

email: kalevi.maki@iki.fi

 

Sihteeri Aulikki Aro

puh. 050-3752 630

email: aulikki.aro@gmail.com

 

VESAJÄRVI

Pirjo Rahkonen

os. Uuden-Kaskistontie 335 31490 TERTTILÄ

puh. 

email: rahkonen.pike@gmail.com